A februári Top 10-es listámra került fel ötödikként, előtte még soha nem szerepelt a Top 10-ben.
Cégismertető
A Lockheed Martin (NYSE:LMT, https://investors.lockheedmartin.com/) egy repülőgépgyártó, de egy ideje dolgozik az űriparban is, részt vett az űrsiklóprogramban és GPS műholdakat is készítenek. Az F-35-ös vadászgépet gyártják, de ők készítették (még a Lockheed) a Blackbird-öt (titánból) '64-ben, az egyik első lopakodó gépet, ami több rekordot is felállított, 25 929 méter magasra repült és 3529,56 km/h-val tudott vízszintesen repülni.
1912-ben alakult meg a Martin, egy repülőgépgyártó és tőle teljesen függetlenül szintén 1912-ben a Lockheed, szintén repülőgépgyártóként. Akkoriban ez volt a menő technológiai iparág. 1995-ben egyesültek, azóta is hasítanak kisebb megingásokkal. A 2020-as évük a január 26-i prezentáció alapján rekord volt sok szempontból.
Osztalék
Státusz:
- Contender, 18 éve emel
- Legutóbbi emelés: 2020.09.25-én volt (declaration date), ez a szokásos időpontja az emeléseknek
- Hozam (12 hónapra előretekintő): 3,08%
- Árfolyam: 337,23 USD
- Negyedéves osztalék: 2,6 USD
Dividend Growth Rate (DGR):
Osztalék történet:
Ár és hozam:
- 2000-től néztem mostanáig az árfolyamot és az éves osztalékot
- Átlagos hozam: 2,51%
- A maival egyenlő vagy nagyobb hozam az idő százalékában: 28,49% (5308 kereskedési napból mindösszesen 1512 nap)
Méret és stabilitás
Ilyen egy álomcég. A bevétele és az eredménye is folyamatosan nő, csak 2017-ben volt egy kis megingás. Még a negyedéves bevételek is folyamatosan növekednek, nem is láttam még ennyire kiszámíthatóan jó céget.
Payout és FCF Payout
Payout Ratio
Az eredménye kevesebb mint felét fizeti ki osztalékra.
A 2017-es jelentésben ezt írják az alacsony eredmény okáról: Net Tax Reform. Ez kb. felezte a net income-ot. Hogy mi ez az adóreform, azt nem tudom, a bevételük nőtt, a normál költségeik is csak a bevételekkel arányosan nőttek, maga a cég eredményessége nem romlott le, csak az adózási környezet miatt lett alacsony az eredménye. Egyébként meg rekord összegű részvény visszavásárlást csináltak, 2 milliárd dollár értéken.
FCF Payout Ratio
2018-ban a free cash flow nagyon alacsony volt, ezt írták az éves jelentésben róla:
Generated $3.1 Billion in Cash from Operations after $5.0 Billion of Annual Pension Contributions
Nem értek az amerikai nyugdíjbiztosítási rendszerhez, annyit tudok, hogy a cégeknek kell fenntartani alapokat, ebből fizetik a volt dolgozók nyugdíjait. Gondolom ide kellett egy nagyot befizetni. Egyébként 50% alatt fizet osztalékra, nagyon jó érték, bőven van pénzük.
Capital allocation
Osztalék és részvény visszavásárlás, erre költenek sokat. Az elmúlt öt év szerint nagy hitelvisszafizetők, ehhez biztosan az kellett, hogy előtte meg nagy felvevők voltak. Felvásárlás nincs. Jónak tűnik.
Nő a megtermelt pénz, többet fizetnek vissza a tulajdonosoknak. Mintaszerű.
Fontosabb mutatók
P/E most alacsonyabb, mint a szokásos, jó áron lehet hozzájutni a részvényekhez. A ROIC nagyon magas, a befektetett tőke nagyon jól térül, 5% felett már általában jó ez a mutató. Lehet, hogy a hadiiparra ez a magas térülés a jellemző? Akkor nem véletlen, hogy szeretik az ilyen cégeket.
Chart
Egy húsz éves emelkedésnek vetett véget a Covid. A húsz év egy szép impulzus volt, azt korrigálhatja most, egy zigzaggal valószínűleg. A Covid esés lehetett az első hulláma a zz-nek, most vagy a közepe fut, egy B hullám, és akkor még felmegy, vagy már a harmadik, a C, és akkor le, de nem feltétlen a Covid pánik alá. A második a gyorsabb verzió, de 20 évet kell korrigálni, emiatt ennek adok kisebb esélyt.
300 alatt jó vétel lehet, egyrészt nagyon jók a számai, stabil cég, másrészt nagyon sokat tud még emelni az osztalékon, van pénzük bőven. Hajlandóság is van a cégben arra, hogy értéket juttasson vissza a tulajdonosoknak.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése