2021. április 15., csütörtök

Tesla

Tegnap élesedett a pár napja berakott eladási megbízásom 780-on, rögtön nyitás után. Majdnem elérte a csatornatetőt, volt egy február 19-i rés 777-nél, azt végre betöltötte, és az előző korrekciót a 61,8-as fibóig visszakorrigálta. De a legfontosabb, hogy a 03.30-án indult emelkedés is inkább zigzag volt, mintsem egy nagy impulzus. Szerintem ez még a korrekció része, az nem ért véget 03.05-én, az csak az A hulláma lehetett, onnan egy B futhatott.

Ha igazam van, akkor most még egy esés jön akár 540 alá is, és csak utána fog újra komolyabbat emelkedni. Ott veszek újra, ha éppen lesz szabad pénzem kereskedni. Ha nincs igazam, akkor lemaradtam a további emelkedésről, de annyi baj legyen, nem szabad túl kapzsinak lenni.

Órás:



2021. április 6., kedd

Top 10 osztalék részvény - 2021 április

Fontosabb infók a lista összeállításával kapcsolatban

Előző hónapban a DRIP listán 745 cég szerepelt, most is 745 van, a DRIP nyilvántartása szerint:

  • Egy cég vágott osztalékot (AAN)
  • Egy cég esett ki felvásárlás miatt (EV, Acquired by Morgan Stanley)
  • 2 új cég érte el a bejutási küszöböt, az 5 év folyamatos emelést

Minimum elvárások (amelyik cég ezeket nem teljesíti, nem kerülhet a listára):

  • Piaci kapitalizáció: 500 millió USD
  • Hozam: 3%
  • Folyamatos osztalékemelés évei: 15
  • FCF payout max. 100% (REIT-ek esetében FFO az FCF helyett)
  • ROIC: 4%

A súlyozás sorrendje (elöl a legfontosabb): years, yield, DGR, FCF, ROIC.

A múlthavi listához képest a változások

Kikerült a Top 10-ből:

  • Flowers Foods (FLO): most a 12. lett
  • National Health Investors (NHI): most nem került be az első 15-be
  • Lockheed Martin (LMT): megdrágult, nem érte el a minimum hozam követelményt

Új szereplő a Top 10-ben:

  • Altria (MO): visszakerült
  • Community Trust Banc. (CTBI): visszakerült
  • First of Long Island Corp. (FLIC)

Az aktuális lista

Company NameSymbolYears of IncreasesLast PriceAnnual DividendDividend YieldFCF/FFO Payout RatioROIC / ROEMarket cap [mrd USD]Ranking
UGI Corp.UGI3341,471,323,18%58,00%6,538,651
Altria Group Inc.MO5151,323,446,70%78,43%15,8795,392
MSC Industrial Direct Co.MSM1891,743,003,27%35,61%12,885,123
Universal Corp.UVV5059,443,085,18%43,12%5,471,464
First of Long Island Corp.FLIC2521,840,763,48%41,99%10,510,525
Franklin ResourcesBEN4130,541,123,67%93,78%7,3515,446
3M CompanyMMM63194,975,923,04%51,89%14,30112,977
Kimberly-Clark Corp.KMB49138,434,563,29%61,24%21,4346,798
Community Trust Banc.CTBI4044,871,543,43%49,31%9,420,809
Leggett & Platt Inc.LEG4946,851,603,42%39,67%8,606,2310
Average41,93,87%55,30%11,24
S&P 5001,43%

A pontozás részletei

SymbolYieldYearsDGRFCFROICScore TotalYi/Yr/D/FScore WeightedYi/Yr/D/FRanking
UGI83841
MO83822
MSM84823
UVV78794
FLIC79775
BEN77776
MMM77757
KMB78758
CTBI75739
LEG747310

Top 10 grafikonon (a buborék mérete a piaci kapitalizációval arányos)