- D1 chart szerint megyünk felfelé, egyre meredekebben. Ha RSI átviszi a 66-ot, akkor naposon újra bullish az OTP. Ráférne.
- H1-en látszik a w5 számozásom. Most vagyunk az 5/(iii)/iii hullám ötödikjében. 7000 alatt lesz a vége (azt nem hiszem, hogy át tudja vinni elsőre), és akkor korrigál egy nagyobbat, de 6620-at már nem éri el. Aztán majd onnan rugaszkodik el, hogy befejezze a w(iii)-at, mondjuk 7200-nál. Ott már nem lesz certim.
H1-en berajzoltam egy impulzus szimmetriaközéppontját, ez a két téglalap. A legnagyobb forgalmú gyertyáról tükröztem fel az impulzus alját, hajszálra addig ment fel. Imádom.
D1:
H1:
Szia Zarta!
VálaszTörlésAkkor szerinted most 6620 kornyekerol felfele fog menni az OTP, venni kellene?
Te mit leptel, lepsz?
En olyan regota longban vagyok, hogy most meg kellett neznem, hogy tenyleg igaz-e meg, mert mar nem emlekeztem. Lepni nem lepek, mivel nem kovettem a heten, de elotte hittem a longban. A jovo heten majd nezegetem.
TörlésKoszonom a valaszod.
TörlésSzia Zarta! A Julius 22-i bejegyzésedben nem világos az OTP-s impulzus közepének, és a téglalap méretének meghatározása. Leírnád levélben?
VálaszTörlésElőre is kösz! J
Helló, Cimballitól tanultam, tükrözés a módszer neve. Ha van egy impulzus, ahol egy irányba növekvő forgalommal megy az árfolyam, akkor a legnagyobb forgalmú hely a szimmetriapont. Amennyit addig ment az árfolyam, annyit még fog utána menni. A növekvő forgalom gyorsulást jelent. Ha valami gyorsulva mozog, akkor annak lassulnia is kell, nem egy pillanat alatt áll meg. Amennyit gyorsult, annyit lassul is, mint egy vonat. Az első téglalap a kiindulás és a szimmetriapont között van, a második ennek e copy-ja, eltolva úgy, hogy a szimmetria pontból induljon. Nagyon jó módszer, sokszor bejön, de túl nagy időtávban nem szabad használni, órás grafikonokon max.
TörlésNagyon szépen köszönöm! Próbálom megérteni, meg alkalmazni.
VálaszTörlés