2018. május 15., kedd

MOL

Logaritmikus vs lineáris skála: régi téma, és már majdnem biztos, hogy a log skála a helyes nagy idősíkon, de azért egy nagyon kicsi esély még mindig van arra, hogy a lineáris alapján mozog a MOL:

  • Lineárison a hetes charton az [a] törte az ideiglenes csatornát, ott inkább nem [a], hanem 4 az a hullám. Logaritmikus skálán éppen csak érintette a csatorna alját, tipikus A hullám.
  • A w[a] 2698 volt. 05.09-én majdnem alászúrt, de csak majdnem, 2700-ig esett. Ha akkor 2698 alá megy az árfolyam, akkor semmiképpen nem lehet az [a] utáni szakaszt w5-nek számolni, hiszen a kiindulási pontja alá ment a hullám. Kettő forint volt a hiányzott hozzá, tehát marad az idegörlő tépelődés, hogy log vagy lineáris. Lehet még a w5 egy ED (nagyon kicsi az esélye).
04.19-től egy impulzus indult meg, ennek vagy a negyedik, vagy már az ötödikjében jár az árfolyam. H4-en számoztam. Ha normális lesz a w(v), akkor új lokális aljat csinál, és 2698 alá fog esni. Na akkor esik le a kő a szívemről, és kiáltok fel, hogy hetesen csakis a logaritmikus a jó!

Egyébként várok egy jó long belépőre, a shortot kihagytam. 2600 körül, ha vége az impulzusnak és látszik valamiféle fordulat, veszek long certiket, akár 3300-ig is tartva.

Naposon a most futó 4/[c]-hez kellene egy divergens alj. H4-en a [c]-t csatornáztam. Valószínűbb, hogy még a 4/[c]/(iv) fut, bár értékben és időben is eleget ment. De kicsit hosszabbak szoktak a négyesek lenni.

W1:

D1:

H4:

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése